Анализи

Земеделците ще получат 170 млн. евро „иранска“ помощ

Земеделските производители ще получат 170 милиона евро „иранска“ помощ заради поскъпналите торове и горива заради войната в Близкия Изток. До 70% от разликата в техните цени ще им бъде изплатена като компенсаци, каза агроминистърът Пламен Абровски, който в събота беше на празик ан ачерешата в Кюстендил.

Парите са осигурени, обмисля се методиката, по която да се начислява подпомагането, допълни той.