Президентът на Сърбия Александър Вучич и генералният директор на „Росатом“ Алексей Лихачов са обсъдили възможността за изграждане на първата сръбска атомна електроцентрала, съобщиха от руската ядрена корпорация в понеделник.
Двамата са се срещнали в в Белград, вразговора е участвал и министърът на минното дело и енергетиката на страната Дубравка Джедович.
Обсъдено е разширяването на сътрудничеството в областта на ядрената енергетика, привличането на сръбски компании към чуждестранни проекти на „Росатом“ и обучението на сръбски студенти от ядрени специалности във висши руски учебни заведения, посочва се още в съобщението.