Анализи

Вучич обсъдил строежа на сръбска АЕЦ с „Росатом“

Президентът на Сърбия Александър Вучич и генералният директор на „Росатом“ Алексей Лихачов са обсъдили възможността за изграждане на първата сръбска атомна електроцентрала, съобщиха от руската ядрена корпорация в понеделник.

Двамата са се срещнали в в Белград, вразговора е участвал и министърът на минното дело и енергетиката на страната Дубравка Джедович.

Обсъдено е разширяването на сътрудничеството в областта на ядрената енергетика, привличането на сръбски компании към чуждестранни проекти на „Росатом“ и обучението на сръбски студенти от ядрени специалности във висши руски учебни заведения, посочва се още в съобщението.