Анализи

Нова среща в Истанбул за надграждане на споразумението „БОТАШ“

Около необходимостта в кратък срок да бъде разширено енергийното сътрудничество между България и Турция в редица области са се обединили министрите на енергетиката на двете страни Ива Петрова и Алпарслан Байрактар по време на среща в Истанбул, съобщиха от българското ведомство в петък.

В нея са участвали от българска страна също така заместник-министърът на енергетиката Кирил Темелков, както и изпълнителните директори на „Булгартрансгаз“, „Булгаргаз“ и „Електроенергийния системен оператор“ – Владимир Малинов, Веселин Синабов и Кирил Георгиев.

Пред турския си колега министър Петрова е подчертала, че споразумението с компанията БОТАШ за резервиране на над 1.8 млрд.