Анализи

НАТО изтегли в Европа целия си персонал от Ирак. Българите вече се прибраха

НАТО изтегли целия военен персонал от консултативната мисия в Ирак, след като последиците от войната в Иран се разпространиха в редица от останалите страни от Близкия изток, съобщиха световните агенции.

 

„Бих искал да благодаря на Република Ирак и на всички съюзници, които съдействаха за безопасното преместване на персонала на НАТО от Ирак“, заяви генералът от ВВС на САЩ Алексъс Гринкевич, върховен главнокомандващ на съюзническите сили на НАТО в Европа.

 

В изявлението се казва, че мисията е преместила „целия си персонал“ от Близкия изток в Европа.