В сряда американският военен министър Пийт Хегсет съобщи, че американска подводница е потопила ирански военен кораб, „който е смятал, че е в безопасност в международни води“.
Военният кораб е бил ударен от торпедо в Индийския океан.
„Това е първото потапяне на вражески кораб с торпедо от Втората Световна война насам.