Анализи

Иранските лидери почти са престанали да общуват помежду си заради страх от подслушване и ликвидация

След унищожаването на няколко десетки ръководители на Иран, властта в страната, както се твърди, е преминала към привърженици на по-твърда линия в отношенията със Запада. Но чиновниците и силовите структури, които са я поели, се страхуват да общуват и да се срещат помежду си — тъй като техните съратници са били ликвидирани именно вследствие на подслушване на телефони и по време на срещи на едно място. Раздробеността на висшия държавен апарат и липсата на комуникация между неговите представители пораждат въпроси кой изобщо в момента отговаря за преговорите със САЩ за прекратяване на войната и как иранците ще координират позициите си, пише The New York Times.