Анализи

Дълговете на „Топлофикация-София“ надхвърлиха 1.2 млрд. евро

Дълговете на „Топлофикация София“ към края на януари са 1 215 527 112 евро, стана ясно по време на изслушването на директора на дружеството Петър Петров на заседание на енергийната и инженерна комисия към Столичния общински съвет (СОС) в понеделник.

Задълженията са по три основни направления. Отоплителното дружество има дългове към „Булгаргаз“ за малко над 762 млн.