Заради увеличението на цените на горивата автобусните компаниите ще поискат държавата да създаде механизъм те да бъдат компенсирани. Засега не се очаква повишаване на билетите за междуградските линии, нито спиране на услугата.
Горивата стигат до 1.50 евро за литър, а експертите предвиждат и увеличение до 30%, мотивират се от бранша.