Анализи

Атаките на Иран срещу съседите продължават въпреки извинението на президента

Иранският президент Масуд Пезешкиан се извини на съседните страни за атаките, които страната му предприе срещу тях в рамките на войната й с Израел и САЩ.

„Считам за необходимо да се извиня на съседните държави, които бяха нападнати“, каза той в изявление по държавната телевизия в събота

„Нямаме намерение да нахлуваме в съседни държави“, допълни той и призова за регионално сътрудничество за „установяване на мир и спокойствие“.

Пезешкиан добавя, че е издадено решение на ръководството на въоръжените сили: „отсега нататък не атакувайте съседни държави, освен ако не бъдат нападнати първи“.