С викове „Оставка!“ и „Тук не е Москва“ започна първият протест срещу премиера Румен Радев пред сградата на Министерския съвет в събота. Демонстрацията беше обявена за 18:30 часа, а на място се събраха стотици граждани с български и европейски знамена, както и представители на граждански организации. Районът около Министерския съвет е под засилено полицейско присъствие.