Анализи

КНСБ и КТ „Подкрепа“ излизат на протест срещу бюджета и „лобито на милионерите“

В понеделник, 29 юни, от 14 часа ще се проведе протестна акция пред сградата на Министерския съвет заради предлаганите промени с проекта на кабинета „Радев“ за Бюджет 2026, съобщиха от КНСБ и КТ „Подкрепа“.

За същия час в понеделник е насрочено заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество, на което ще бъдат обсъдени проектът на Бюджет 2026 г., както и план-сметките на НОИ и НЗОК.

Синдикатите са недоволни от „намаляването на разходите за персонал и плащането на осигурителните вноски от държавните служители“, но от КТ „Подкрепа“ добавиха, че ще протестират и срещу работодателите.