Новини Спорт

Маркъс Рашфорд вдъхнови Манчестър Юнайтед към успешно завръщане във Висшата лига

Манчестър Юнайтед постигна убедителен успех с 3:0 над Нотингам Форест при завръщането си към шампионатните ангажименти след паузата за световното първенство в Катар.

Маркъс Рашфорд вдъхнови „червените дяволи“ за победата, откривайки резултата в 19′, а три минути по-късно асистира на Антони Марсиал за 2:0. В последствие англичанинът опита да направи още няколко голови подавания, но съотборниците му не ги оползотвориха оптимално.

В последните секунди на първата част бе взето най-ключовото решението от главния съдия – Антъни Тейлър. Попадение на Джо Уоръл бе преразгледано в рамките на няколко минути от ВАР. Първо се гледаше за игра с ръка на бранителя, а след това за докосване на съотборник на Вили Боли при изстрела с глава. Именно там се оказа, че другият централен защитник е в положение на засада и наистина докосва топката, за да отиде тя в гредата и след това в мрежата зад Давид де Хеа. Решението бе справедливо.

Към края на срещата Фред оформи крайното 3:0, за да може и трите точки да отидат в полза на Юнайтед, докато Нотингам остава на предпоследната позиция във временното класиране.