Министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев постави началото на първия у нас неформален консултативен съвет, съставен изцяло от роботи с изкуствен интелект. На сцената на международната конференция „Webit 2026“ министърът се обърна директно към хуманоидния робот Робърт с въпроса „Ще станеш ли мой съветник?“, а той му отвърна: „Благодаря за поканата. С удоволствие ще участвам в Борд към Министерството на иновациите и дигиталната трансформация.