„Смятам, че България е свободна страна, в която може както жените, така и мъжете да изразяват свободно своя собствен стил. Не мисля, че могат да се търсят дълбоки послания, по-скоро това че като всяка една жена политик мога спокойно да изразявам себе си и чрез облеклото си също и се радвам, че живея в страна, в която това е възможно. Приемам го като забележка, но не мисля, че това трябва да спира жените да изразяват себе си чрез облеклото“, каза външният министър Велислава Петрова-Чамова пред бТВ.