Комисията за защита на потребителите (КЗП) установила, че електроснабдителните дружества отговорят формално на жалбите на битовите потребители от високи сметки за ток- Според нея това е нелоялна практика и заради това ще наложи глоби до 25 хил. евро за всяко констатирано неизясняване на спорните обстоятелство. Това съобщиха от комисията, без да уточняват кога ще станат факт санкциите и на какъв размер се очаква да възлизат.