Бонус точката за посещение на самостоятелна ясла, която се дава за кандидатстване в детска градина в София ще отпадне. Това обаче няма да се случи от 2027 г., както планираше Столичната община, а от 2028 г. Решението е на Столичния общински съвет и бе гласувано в четвъртък.