Българската академия на науките (БАН) ще учреди Академичен организационен комитет за координация на инициативите по повод 150-годишнината от Априлското въстание, съобщиха в четвъртък от БАН.
Учредяването на комитета ще бъде в петък (13 март) от 11:00 часа в зала „Проф. Марин Дринов“ в централната сграда на академията. Идеята е комитетът да служи като център за научна и организационна координация на мащабна програма, посветена на 150-ата годишнина от едно от най-важните събития в българската история.