Иранската държавна телевизия предаде първото изявление на Мохтаба Хаменей, новия върховен лидер на страната. То представнлява дълго писмено обръщение с подновени заплахи срещу САЩ и Израел и обещание за отмъщение за „мъчениците“ – което ясно показва, че Техеран няма планове за прекратяване на огъня.
Ето и ключовите неща, които той каза:
Ормузкият проток трябва да остане затворен като инструмент за натиск върху САЩ и Израел;
Американските бази в региона „трябва да бъдат затворени“ и арабските страни от Персийския залив трябва да помогнат за това;