Мощен взрив разтърси днес сградата на посолството на САЩ в столицата на Норвегия – Осло, причинявайки незначителни щети, като няма пострадали, предаде Ройтерс, позовавайки се на норвежката полиция. Експлозията отекна в комплекса на американската дипломатическа мисия в западната част на Осло около 1 часа местно време (2 часа българско) и дим се издигна над него, информираха местни медии по данни на очевидци. „Можем да кажем, че ударната вълна от взрива е била в американското посолство“, каза говорителят на полицията Микаел Делмер пред норвежката обществена телевизия NRK.