Анализи

Куба отново има ток след като 2/3 от страната остана без захранване

Кубинското Министерство на енергетиката обяви, че националната електропреносна мрежа и производството на енергия са се възстановили, след като вчера две трети от Куба, включително столицата Хавана, останаха на тъмно заради авария, предаде Ройтерс.

Спирането на електрозахранването стана в момент, когато комунистическото правителство е подложено на засилен натиск от страна на администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която ограничи доставките на петрол за острова.

В четвъртък рано доставките бяха възстановени от Гуантанамо в Източна Куба до Пинар дел Рио в най-западната част на Куба.