Изискването да се заплатят всички дължими глоби преди колата да мине през технически преглед е противоконституционно. Това реши Конституционният съд (КС) в четвъртък. Това ограничение бе наложено чрез промени в Закона за движение по пътищата и бе опит от страна на МВР да повиши събираемостта на глоби за пътни нарушения.